Home / MAGAZIN / SLAĐANOVE STRANICE / Prvi trijumf Dervenćana

Prvi trijumf Dervenćana

DERVENTA – Tekstilac je, napokon, stigao do prve prolećne pobede.

Već u 2.minutu Zlatko Duspara bio je u idealnoj poziciji, odbranio je Slobodan Guzina. Onda je u 14.minutu Igor Susaković u poziciji kao iz bajke, opet je siguran Guzina. U 36.minutu stvorena je prva prilika za goste. Miloš Perović je prošao po desnoj strani i centrirao, a lopta vara Dušana Vukovića, prelazi mu preko noge i umesto u golu Dejana Plisnića, zabvšila je na levoj strani terena u Derventi.
U 75.minutu Nenad Đukić je izveo skraćeni korner sa lijeve strane, a omaleni Vladanko Komlenović zaigrao je glavom i pogodio trijumf Tekstilca.

Tekstilac – Mladost 1:0 (0:0)
Stadion:“Gradski. Gledalaca: 400. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo) 7. Strelac: Komlenović u 75.minutu. Žuti kartoni: Duspara(Tekstilac), Perović, Vuković (Mladost).

TEKSTILAC: Plisnić , Jolović , Vujanić , Hasanović, Gojić , Glišić , Susaković (od 70.min. Brković ), Komlenović , Đukić , Duspara (od 46.min. Milaković ), Prljeta . Trener: Bojan Magazin.

MLADOST: Guzina , Salatić , Mrković ,(od 62.min.Toholj ), Perović , Goranović (od 84.min.Pušara ), Vico , Prelo , Andrić , Komnenić , Ćeranić , Vuković . Trener: Željko Popović.

Igrač utakmice: Vladanko Komlenović (Tekstilac).

Autor: Slađan Jeremić

Izvor: SPORT DC