Home / NOVOSTI / SPORT / Pobjeda više koristi Novaku nego što šteti Endiju

Pobjeda više koristi Novaku nego što šteti Endiju

Novak Đoković odbranom titule u Dohi počeo je 2017. godinu, a britanski mediji komentarišu da je odigrao sjajan meč sa Endijem Marijem.

Srpski teniser je u epskom finalu savladao prvog igrača svijeta sa 6:3, 5:7, 6:4.

Bio je ovo 36. međusobni duel dvojice najboljih igrača svijeta i 25. pobjeda Đokovića koji je stigao i do 67. titule u svom 96. finalu.

Dejli Mejl u prvi plan stavlja prekinut niz pobjeda Endija Marija, dodaje da je ovo finale bilo sjajna uvertira za prvi Gren slem sezone, kao i da je meč donio više koristi Novaku, nego štete Endiju.

BBC je u tekstu pod naslovom „ Đoković pobjedio Marija u Dohi” naveo da Britanca čeka težak izazov u odbrani prvog mjesta na ATP listi, a da je prva naredna stanica Australijan Open.

Gardijan je istakao da je Đoković uspio da prekine niz Endija Marija od 28 mečeva bez poraza u epskom finalu u Dohi kao i da prvi reket svijeta nikada nije pobjedo kada bi Srbin osvajao prvi set.

Ovaj list kaže da je pobjeda svjetskog broja dva pravi uvod u odbranu trofeja u Melburnu kao i prostor za razmišljanje Marija, koji je 25. put poražen od Đokovića u 36. međusobnom okršaju.

Miror piše da se Mari vratio poslije seta zaostatka i spasao tri meč lopte, ali je na kraju podlegao igri srpskog tenisera, koji je ostao hladan u trećem setu zanimljivog meča koji je podgrijao apetite navijača pred Melburn.

Izvor: Glas Srpske