Home / MAGAZIN / SLAĐANOVE STRANICE / Bodovi otišli u Gradišku

Bodovi otišli u Gradišku

DERVENTA – Od najave Dervenćana da će stići do sigurnog trijumfa, ostali su samo pusti snovi.

Do duše, imao je domaćin u 7. minutu lepu priliku ali je Mirza Hasanović šutirao snažno sa 20 metara i loptu poslao iznad praznog gola. U 25. minutu, gosti su bili blizu prednosti, ali je udarac Siniše Dujakovića Jovan Vujanić poslao loptu u korner. U 42. minutu, Dujaković je idealno poslužio Ozrena Perića koji pogađa cilj. Domaćin je mogao do poravnanja rezultata u 56. minutu ali je Nemanja Asanović prokockao kolosalnu priliku. U 67. minutu Ognjen Škorić ukrao je loptu defanzivcima domaćih, sve uradio sam, doneo je novo slavlje timu iz Gradiške. 7 minuta pre kraja utakmice, Dujaković je prevario iskusnog Dragana Jolovića, pa uposlio Škorića a najbolji pojedinac na susretu postavio konačan rezultat.
Dervenćani će imati mnogo muke da sačuvaju prvoligaški status, a Kozara ovim plenom sada i nije daleko od samog vrha tabele.

Tekstilac – Kozara 0:3 (0:1)

Stadion Gradski – Gledalaca: 400. Sudija: Mandić (Kozarska Dubica) 7. Strelci: Perić u 42, Škorić u 67. i 83. minutu. Žuti kartoni: Hasanović, Marić, Susaković (Tekstilac) a Škorić, Gigović, Dujaković, Berić i Kovljen (Kozara).

TEKSTILAC: Plisnić, Jolović , Vujanić , Hasanović  (od 57. Susaković), Gojić , Asanović , Komlenović, Đukić , Duspara  (od 57. Glišić ), Milaković , Prljeta (od 77. Marić ). Trener:Bojan Magazin.

KOZARA: Trkulja , Škorić , Gigović , Petrović , Dujaković , Mirković , Perić  (od 70. Ilić ), Gavrić  (od 63. Kovljen ), Berić , Kovačević , Šatara . Trener: Igor Janković.

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Kozara) .

Autor: Slađan Jeremić

Izvor: SPORT DC