Home / NOVOSTI / HRONIKA / VRANJAK BOLJI OD OMARSKE: Vranjak – Omarska 1:0 (1:0)

VRANJAK BOLJI OD OMARSKE: Vranjak – Omarska 1:0 (1:0)

Stadion: Centar. Gledalaca: 350. Sudija: Željko Vukić(Banja Luka)7. Strelac: Gerusi u 20.minutu. Žuti kartoni: Ristić, Rakić, Gerusi(Vranjak), N. Nišević(Omarska).

VRANJAK: Lukanović 7.5, Ristić 7, Janković 7, Trepić 7, Gajić -(od 15.min.S. Stojanović 7), Rakić 7(od 87.min. Savić -), Gerusi 7.5, Vidović 7.5, Vajkić 7, Mikelini 7, Savkić 7(od 73.min.Č. Stojanović -).

OMARSKA: Drinić 7, N. Nišević 6.5, Zdjelar 6(od 78.min.Gavranović -), B. Romanić 6.5, D. Nišević 6.5, Grahovac 6.5, Anđić 6.5, Pađan 6.5, Rosić 5.5(od 59.min.D. Romanić 5.5), Višić, Hrvaćanin.

Igrač utakmice: Igor Gerusi( Vranjak) 7,5.

MODRIČA – Vranjak je pobedio ravnog sebi, ali je do trijumfa stigao kroz iglene uši. Prvo je u 15.minutu grubim startom iz igre izbačen Aleksandar Gajić, značajni šraf u sistemu domaćih, a onda je gost odlučio da ofanzivnom igrom zaustavi Vranjačane. Ipak, u 20.minutu greši zadnja linija Omarske, Dejan Vidović osvaja loptu i asistira Igoru Gerusiju koji sa 12 metara pogađa cilj. Gosti su u 63.minutu bili blizu izjednačenja kada je Miro Hrvaćanin sa 6 metara zahvatio loptu glavom, a Miroslav Lukanović paradom sačuvao domaćina. I u nastavku je u jednom mahu sačuvao svoju mrežu kada je gost bio bolji protivnik.
Sve u svemu, Vranjak je bio bolji za jedan gol i zasluženo slavio.