Home / NOVOSTI / HRONIKA / TEŠKA POBEDA: Alfa Modriča – Sloga Trn 1:0 (0:0) *(VIDEO)

TEŠKA POBEDA: Alfa Modriča – Sloga Trn 1:0 (0:0) *(VIDEO)

Alfa Modriča – Sloga Trn 1:0 (0:0)

Stadion:“Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Džepina (Prijedor) 7. Strelac: Radić u 73.minutu.

ALFA MODRIČA: Tripić -, M.Ilić 5.5(od 85.min.LJ.Sarkić -), N.Prljeta 6, S.Sarkić 5.5(od 73.min.Dudić -), Buljić 6.5, Radić 7, Šuka 6, Lukić 5.5, R.Prljeta 5.5, Tadić 6.5, Galešić 5,5.

SLOGA TRN: Crnčević 6.5, Tepić 5.5, B. Stanković 5.5, Grozdanić 5.5, Garača 5.5, G.Travar 5.5, Jokanović 5.5, P.Stanković 5.5, Arežina 5.5, P.Travar 5.5, Milinović 5.5(od 81.min.Surtov -).

Igrač utakmice: Dragan Radić (Alfa Modriča) 7.

MODRIČA – Fudbaleri Alfa Modriče savladali su trnsku Slogu, ali su do trijumfa stigli teškom mukom.

Zapravo, bila je ovo utakmica u kojoj je malo prostora za pohvale. Gosti su bili bezopasni, ali su domaći igrači podbacili u svim fazama, pa su više srećno nego spretno stigli do cilja. Doduše, Modričani su pokušavali na sve načine načeti mrežu Sloge, ali su to činili nemoćno i bez fudbalskog ukusa.

U 13.minutu Nebojša Prljeta je pokušao iz blizine, Nikola Crnčević je loptu poslao u korner. Bilo je još nekoliko praznih pokušaja, a onda je u 17.minutu usledila prva prava akcija gostiju i centaršut sa desne strane, Predrag Stanković je zahvatio loptu negde na penaltiku i šutirao pravo u iskusnog Bojana Tripića. U finišu prvog poluvremena Ratko Buljić je centrirao sa leve strane, a Miloš Ilić sa dva metra loptu šalje preko gola.

U nastavku utakmice još manje fudbalske lepote. Ipak, u 72.minutu usledio je korner sa desne srane, Dargan Radić, u poslednje vreme imao je nešto defanzivniju ulogu, igra glavom, gosti u poslednji tren šalju loptu u korner. Marko Tadić je izveo udarac iz ugla sa leve strane, a Radić ponovo igra glavom i donosi slavlje.

Ostala je dilema zašto su domaći fudbaleri odigrali tako loše, kada su pre tri dana u Kupu Republike Srpske deklasirali prvoligaša iz Mrkonjić Grada sa 4:1, a taj trijumf mogao je da bude i ubedljiviji?

I svaki put kada se igra pod svetlošću reflektora Modričani pokažu tamu u svojoj igri. Do Prve lige RS vodi vedrina u igri i lepota koju fudbal nudi.