Home / NOVOSTI / SPORT / Srpski vaterpolisti osvojili zlatnu medalju *(VIDEO)

Srpski vaterpolisti osvojili zlatnu medalju *(VIDEO)

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na prvim Evropskim igrama u Bakuu, pošto je u finalu savladala Španiju sa 8:7 (2:3, 1:1,4:2,1:1).

Srpski vaterpolisti su Srbiji doneli sedmo zlato, osnosno 11. odličje na ovom takmičenju. Ovo je prvo zlato koje je Srbija osvojila u Bakuu u kolektivnim sportovima.

Vaterpolisti Srbije na pobedničkom postolju
Čestitka ministra Vanje Udovičića Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić, naravno i sam nekada vaterpolista, čestitao je na velikom uspehu. “Sve čestitke momcima na osvajanju još jednog zlata za Srbiju! Ostvarili su veliki uspeh i pokazali kako se trudom i radom dolazi do pobede! Još jednom im od srca čestitam i želim još mnogo uspeha i medalja”, navodi se u čestitki ministra Udovičića.

Španija je bila u blagoj prednosti do sredine meča, stalno vodeći sa jednim golom prednosti, ali strpljenje i sigurna ruka doneli su srpskim vaterpolistima zlato.

Iako su Španci startovali sigurnije i prvu četrvtinu završili sa prednošću od jednog gola, srpski vaterpolisti su bili najbolji kada je to bilo najpotrebnije.

Prvu prednost za srpski tim doneo je Đorđe Vučinić u trećoj četvrtini golom iz kontre za 7:6.

Uz sjajne odbrane Stefana Todorovskog i pre svega dobrom igrom u odbrani u druge dve četvrtine, srpski vaterpolisti su preuzeli kontrolu nad utakmicom i prvi put u poslednjoj četvrtini došli do dva gola prednosti.

Osmi gol je postigao Jasmin Kolašinac, a na pola minuta do kraja Španci su postigli još jedan gol za konačnih 8:7.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Marko Janković sa tri postignuta gola.
Srpski tim je tako potvrdio da je, i u ovom uzrastu 17-godišnjaka, neprikosnoven u Evropi, i da je na dobrom putu da u budućnosti nasledi A reprezentaciju.

”Imali smo veru, igrali smo za Srbiju. Što je najvažnije pokazali smo da smo bolji od njih. Pokazali smo svima da možemo da osvojimo zlato i da se tako vratimo u Srbiju. Španci su bili sjajan protivnik. Dobili su nas u grupi, ali smo im sada vratili”, izjavio je kapiten Petar Velkić.

Trener Zoran Milenković podsetio je da su najavili da idu po zlato.
”Nije bilo lako. Španci nisu slučajno došli do finala. Dobili su nas jednom u grupi, a to je bila bitna utakmica”, rekao je Milenković.

On je istakao da su srpski vaterpolisti loše otvorili utakmicu, da su Španci vodili od početka, ali da su uspeli da se vrate pre svega dobrom igrom u odbrani u trećoj i četvrtoj četvrtini.

Najzanimljiviji momenti utakmice

‘Na kraju sam jako zadovoljan, srećan, ponosan na momke i na ceo stručni štab što su izgurali sve. Ovih petnaest dana i ovih sedam utakmica su veliko iskustvo za njih i sigurno će im puno značiti u nastavku karijera. Ovo je svakako jedan pečat koji će im ostati u srcu jer nije mala stvar biti šampion prvih Evropskih igara”, rekao je Milenković.

Tok meča:

17.34 – Kraj utakmice, Srbija je savladala Španiju sa 8:7 i osvojila zlatnu medalju na Evropskim igrama.

17.18 – Kraj treće četvrtine, Srbija – Španija 7:6. Naši uspevaju da iskoriste igrača više, uz dve realizovane kontre uspevaju da preokrenu rezultat. Ovaj period rešili smo u svoju korist rezultatom 4:2, i sa golom prednosti naši vaterpolisti ulaze u poslednju četvrtinu.

16.59 – Poluvreme, Srbija – Španija 3:4. U drugom periodu postignut je po jedan gol na obe strane. Kod naših slabo funkcioniše igra sa igračem više, propušteno je nekoliko prilika da se rezultat preokrene.

16.43 – Kraj prve četvrtine. Srbija – Španija 2:3. Španci nešto bolje ušli u meč, protivnik  je prvi stigao do prednosti, naši su u dva navrata uspevali da izjednače, međutim treći pogodak protivnik je postigao u poslednjim sekundama četvrtine.

16.30 – Počeo je meč između Srbije i Španije.