Home / NOVOSTI / HRONIKA / SILOVITI MODRIČANI: 1/8 finala Kupa RS: Alfa Modriča – Sloboda Mrkonjić Grad 4:1 (2:0) *(VIDEO)

Stadion:“Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 200. Sudija: Rajko Đorđić(Bijeljina) 7. Strelci: Šuka u 4.,Tadić u 37., R.Prljeta u 56.i 68. Minutu za Alfa Modriču, Lazendić u 88.minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Ilić, S.Sarkić(Alfa Modriča), Jekić, Sladojević(Sloboda).

FK ALFA MODRIčA

ALFA MODRIČA: Tripić 7, M.Ilić 7(od 64.min.S.Sarkić -), N.Prljeta 7, Buljić7(od 73.min.Dudić -), Radić 7, Šuka 8, Trifković 7(od 72.min.LJ.Sarkić -), Lukić 6.5, R.Prljeta 8, Lazareski 7, Tadić 7,5.

FK SLOBODA MRKONJIĆ GRAD

SLOBODA: Ilić 6.5, Jekić 5.5, Stakić 5.5, Topić 5(od 46.min.Malinović 5), Malbašić 5(od 46.min.Lazendić 6.5), Đukarić 5.5(od 62.min.Perović -), Savanović 5.5, Gračanin 5.5, Sladojević 5.5, Mirković 5.5, Stijepić 5,5.

Igrač utakmice: Radoslav Prljeta (Alfa Modriča) 8.

MODRIČA – Modrički fudbal definitivno doživljava svoju potpunu renesansu. Munjevito se vraća na staze uspeha. Sada je nadigrana Sloboda iz Mrkonjić Grada, a rezultat protiv ovog prvoligaša mogao je biti i ubedljiviji.

Već u 4.minutu domaćin je poveo. Slobodan udarac sa desne srane izveo je Marko tadić, Neđo Šuka igra glavom i loptu šalje u mrežu. Onda je Šuka u još nekoliko navrata predstavljao enigmu za zadnju liniju Mrkonjićana. U 37.minutu Marko tadić je u trku raspalio po lopti i postigao prelep pogodak.

U 56.minutu Radoslav Prljeta je sve uradio sam, zaobišao i golmana i loptu poslao u prazan gol. U 68.minutu isti igrač je sačekao centaršut Siniše Sarkića sa leve strane i loptu smestio iza leđa Mladena Ilića.

U samom finišu utakmice, grešku Gorana Lukića kaznio je Siniša Lazendić, postigao je počasni pogodak. Gosti indolentni, domaćin silovit, munjevit, efikasan.