Home / MAGAZIN / SLAĐANOVE STRANICE / Razigrani Teslićani

Razigrani Teslićani

TESLIC –U derbiju zacelja domacin je pobedio u utakmici koja je bila otvorena, sa mnogo sadržajnosti i lepote.

Domacin je u 8. minutu preko Dejana Gavrica, te Predraga Dolica u 22. minutu prokockao svoje prilike jer je na golu gostiju dominirao Danilo Govedarica. U 29. minutu Mihajlo Andelic je šutirao topovski sa oko 18 metara i pogodio mesto gde se spajaju precka i stativa. U nastavku utakmice, Višegradani su zaigrali ozbiljnije. U 58. minutu Nedo Šuka je dobro izveo slobodan udarac sa 20 metara, a Darijan Matovic uz dosta napora zaustavio njegov udarac. U 62. minutu munjevito je izveden slobodan udarac za Proleter, Dolic je poslužio Adila Kovacica koji sa 12 metara pogada cilj. U finišu utakmice Vladimir Markovic je u sjajnoj prilici, ali je Govedarica loptu skrenuo u korner. U poslednjih trenucima susreta Eniz Alicic je lepo centrirao sa desne strane, a junak Proleterove pobede, Dejan Gavric, postavio konacan rezultat. Ovih trijumfom, Teslicani su produžili nadu u opstanak, dok je poraz Višegradane ponovo zabrinuo. Bice još neizvesnosti na zacelju prvoligaške tabele.

Proleter – Drina (HE) 2:0 (0:0)

RAZIGRANI TESLICANI

Stadion:“Radolinka“. Gledalaca: 200. Sudija: Goran Lakic (Brcko) . Strelci: Kovacic u 62, Gavric u 90. minutu. Žuti kartoni: Popovic, Dolic, Andelic, Kovacic (Proleter), Markovic (Drina HE).

PROLETER: Matovic , Popovic , Kondic , Kuzmanovic (od 46. Kovacic ), Arsenovic , Markovic , Dolic (od 85. Osmic ), Gavric , Galamic , Andelic , Ignic (od 63. Alicic ). Trener: Mile Lazarevic.

DRINA HE: Govedarica , Bojat , Pljevaljcic , Pejovic , Pavlovic , Damjanovic , Markovic (od 86. Milovic ), Mirkovic , Jovanovic , Šuka , Tošovic (od 80.min.Soldar ). Trener: Marko Vidakovic.

Igrac utakmice: Dejan Gavric (Proleter)

Autor: Slađan Jeremić